WELD KVK s.r.o.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Robotické systémy ROMAT®, cesta k vyšší produktivitě při svařování
Carl Cloos Schweißtechnik GmbH je od roku 1978 úspěšná v robotické automatizaci svařovacích výrobních procesů. S hlavními těžišti výroby v MIG/MAG a WIG přístrojích a robotických systémech na klíč ROMAT® se CLOOS prezentuje jako kompletní poskytovatel ve svařovací technice. Ku prospěchu zákazníka jsou všechny komponenty robotického zařízení vyvíjeny a vyráběny z jedné ruky: od robotického řízení přes polohovače obrobků a senzorické systémy až po proudové zdroje a svařovací hořáky. Racionální výrobní technologie jako MIG/MAG TANDEM technika, plazmové práškové svařování a navařování páskovou elektrodou ještě více podporují hospodárnost aplikace robotů.

Velkou výhodou firmy CLOOS jsou systémová řešení koncipovaná speciálně dle požadavku zákazníka - jako např. kompaktní robotické svařovací buňky nebo komplexní výrobní linky. Více než 4000 svařovacích systémů momentálně vyrábí po celém světě ve všech kovozpracujících oborech. Flexibilní, vysoce výkonná odbytová a servisní síť garantuje pomocí 40 středisek zahraničního obchodu dobré spojení se zákazníkem.

KLÍČOVÁ SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ


ROMAT® průmyslové roboty, primárně koncipované pro svařování MIG/MAG a WIG nacházejí alternativní oblasti použití při plazmovém svařování, autogenním řezání a robotické manipulaci. Pro hotové systémové řešení je k dispozici nepřeberné množství periferních komponentů. Od jednoduchých otočných/sklopných stolů přes komfortní orbitální polohovače až po portály a robotické otočené stojany nalezne uživatel pro každou polohovací úlohu odpovídající periferní jednotku. Všechny pohyby periferních komponentů mohou být integrovány do řízení a umožňují tím simultánní pracovní průběh robota a periferního okolí. Kompletní bezpečnostní ochrana a vybavení je povinnou součástí každého robotického zařízení.